ارورهای متداول در پکیج گلدیران

خطای E1 : مشکل عدم تشکیل شعله‌ی پکیج گلدیران

خطای HE : مشکل آنتی فریز پکیج گلدیران

خطای E7: مشکل سنسور تشخیص دمای آب مدار گرمایشی پکیج گلدیران

 برای مشاهده علل بروز این خطاها در پکیج گلدیران،  کافیست در قسمت خطاهای متداول دستگاه علل آن را چک کنید.

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج گلدیران چیست؟

گرم نشدن آب مصرفی یکی از مشکلات اساسی است که ما را در انجام بسیاری از کارها لنگ می‌گذارد. در ادامه چند نمونه علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج گلدیران در پکیج را بیان خواهیم کرد:

 1. دودکش نامناسب پکیج گلدیران
 2. کم بودن ارتفاع شعله پکیج گلدیران
 3. فشار نامناسب آب سرد ورودی به پکیج پکیج گلدیران
 4. اشکال در لوله کشی آب مصرفی ساختمان پکیج گلدیران
 5. نامناسب بودن قطر شلنگ گاز ورودی به پکیج پکیج گلدیران
 6. تنظیمات نامناسب درجه حرارت آب گرم مصرفی پکیج گلدیران
 7. فشار نامناسب گاز ورودی به پکیج که ممکن است فشار کم یا زیاد باشد پکیج گلدیران
 8. عدم تنظیم فشار سیکل گرمایشی پکیج، فشار می‌بایست روی 1.5 بار تنظیم گردد. پکیج گلدیران
 9. کیپ شدن فیلتر صافی شیر اهرمی یا شیر پیسوار.  پکیج گلدیران اگر یکی از شیرهای آب منزل این مشکل را داشته باشد و نوع شیر اهرمی باشد، این امکان وجود دارد که ایراد از شیر آب منزل باشد.
 10. نصب جا به جای شلنگ آب سرد و گرم مصرفی با یکدیگر. البته این مورد در بدو نصب می‌تواند رخ دهد و در صورتی که مدتی از نصب دستگاه  پکیج گلدیران گذشته باشد نمی‌تواند از این ایراد باشد.

زمانیکه که مشکل ناشی از هرکدام از این موارد باشد نیاز است که برای رفع ایراد آن و اینکه دستگاه با مشکلات جدی‌ تر رو به رو نشود حتما به تکنسین‌های امداد پکیج شرق اطلاع دهید تا در محل مراجعه کنند و مشکل پکیج گلدیران شما را رفع کنند.

علت سرد و گرم شدن آب مصرفی در پکیج گلدیران چیست؟         

عواملی ممکن است باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی در پکیج باشد که ما به تعدادی از آن‌ها در ادامه اشاره می‌کنیم. علت این ایراد می‌تواند مشابه علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران باشد.

 1. کم بودن فشار گاز منزل و یا بالا بودن فشار گاز
 2. تنظیم نامناسب درجه حرارت آب بهداشتی و آب سیستم گرمایشی
 3. استفاده از پمپ فشار در ساختمان منزل که دراین حالت بدلیل نوسان پمپاژ آب توسط پمپ، آب مصرفی مدام سرد و گرم می‌شود
 4. کیپ شدن فیلتر صافی شیر اهرمی یا شیر پیسوار. اگر یکی از شیرهای آب منزل این مشکل را داشته باشد و نوع شیر اهرمی باشد، این امکان وجود دارد که ایراد از شیر آب منزل باشد
 5. نوسان فشار اب منزل، به عبارتی هر عاملی می‌تواند سبب کاهش فشار آب ورودی به پکیج جهت روشن شدن شعله گردد و اگر فشار آب ورودی پایین باشد ممکن است شعله مناسبی تشکیل نگردد

 برای اینکه از رفع ایراد و عدم بروز مشکل جدی خیالتان راحت شود، به تکنسین‌های حرفه‌ای و متخصص امداد پکیج شرق برای چک و تعمیر پکیج گلدیران خود اطلاع دهید.

علت کم بودن فشار آب گرم پکیج گلدیران نسبت به آب سرد مصرفی چیست ؟

برای اینکه متوجه بشویم چرا فشار آب گرم نسبت به آب سرد پایین آمده، مواردی را که در ادامه بیان می‌کنیم را بررسی کنید. عواملی که ممکن است موجب ایجاد این مشکل گردد به شرح زیر می‌باشد :      

 1. اگر این مورد فقط در یکی از شیرهای آب منزل بود احتمالا ایراد از شیر آب می‌باشد
 2. در صورتیکه فیلتر سختی گیر آب در مسیر آب شهر ورودی قرار گرفته باشد، ممکن است بدلیل کیپی آن، فشار آب ورودی به پکیج شکسته شود. در صورتی که فیلتر در مسیر آب شهر قرار نگرفته باشد احتمال دارد مبدل رسوب گرفته باشد. البته این مورد در صورتیکه مدتی از نصب دستگاه گذشته باشد ممکن است رخ دهد و در دستگاهی که تازه نصب شده است نمی‌تواند ایراد از مبدل باشد.

اگر برای رفع این مشکل در دستگاه خود تمایل به مراجعه کارشناس دارید تا دستگاه شما را کاملا چک و رفع ایراد کنند، بهترین کار ثبت درخواست تعمیرات در امداد پکیج شرق جهت مراجعه کارشناس حرفه‌ای می‌باشد. 

علت گرم نشدن رادیاتورهای پکیج گلدیران  چیست ؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که رادیاتور شوفاژ گرم نمی‌شوند  و یا قسمتی سرد و قسمتی گرم هستند. بهتر است بدانیم که منشا بروز این ایراد از کجاست؟ در ادامه این مطلب از دلایل و علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ مطلع خواهید شد  .

پس از روشن کردن پکیج و بازکردن رادیاتور شوفاژ و راه اندازی آن‌ها،  اگر رادیاتورهای شوفاژ گرم نشوند چند علت می‌تواند داشته باشد.

 1. جنس ضعیف شوفاژها
 2. کمبود آب در مدار گرمایش
 3. نامناسب بودن دودکش پکیج
 4. ایراد در سنسور مدار گرمایش یا نقص در تشخیص میزان گرمایش
 5. کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به مساحت و درخواست گرمایشی ساختمان
 6. باز نبودن کامل شیر‌های رفت و برگشت رادیاتور یا شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج
 7. ایراد در نحوه لوله کشی مدار گرمایش مانند طول زیاد و سایز نامناسب لوله و پیچ در پیچ بودن لوله کشی
 8. کوتاه بودن ارتفاع شعله که می‌تواند به علت کمبود فشار گاز ساختمان یا تنظیم نبودن شیر ماژوله گاز باشد
 9. وجود هوا در مدار رادیاتورها: در سمت مخالف شیر رادیاتور شیری وجود دارد. آن را با پیچ گوشتی دو سو یا آچار مخصوص هواگیری باز کنید، تا آنجایی که فقط آب بدون هوا از رادیاتور خارج شود

ایرادهای به وجود آمده در دستگاه پکیج بهتر است حتما با مشاوره کامل یا بررسی حضوری کارشناسان امداد پکیج شرق متخصص آن چک شود. اگر منشا ایراد در هر یک از موارد ذکر شده بالا باشد، بهتر است وقت را تلف نکنید و ثبت درخواست تعمیرات پکیج امداد پکیج شرق گلدیران را ثبت کنید.