یکی از دلایل خطای e51 ایران رادیاتور پرشر دود میباشد 

یک از  بیشترین دلایل ظاهر شدن خطای E51 در پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور، خراب شدن پرشر سوئیچ فن میباشد. پرشر دود قطعه ای است در کنار فن پکیج. وظیفه این قطعه این است که به برد پکیج اعلام کند مسیر دودکش باز است و دود به خوبی از پکیج خارج میشود. این قطعه دارای یک پرده دیافراگم و یک کانکتور میباشد. اگر دود به خوبی از پکیج خارج شود، دیافراگم آن به  سمت جلو کشیده شده وکلید آن در وضعیت وصل قرار میگیردو به اگر ، پرشر در حالت قطع قرار بگیرد شعله تشکیل نمیشود.

خطای E51 پکیج ایران رادیاتور به علت خرابی رله فن پکیج ایران رادیاتور

رله فن یکی از قطعات الکتریکی مهم داخل برد  پکیج میباشد. تمام پکیج های قدیمی ایران رادیاتور دارای رله فن میباشند. با توجه به نقشه برد پکیج ایران رادیاتور، رله فن همان رله وسطی بین رله ها میباشد. رله فن پکیج ایران رادیاتور توسط شرکت پاناسونیک تولید میگردد ولی تعویض آن کار یک متخصص میباشد 

بعضی مواقع خراب شدن رله فن پکیج ایران رادیاتور با ارور E50 همراه است. در هر صورت برای تعمیر این مورد باید از  یک تعمیر کار پکیج کمک بگیرید  برد بروید و رله فن را تعویض نمایید. برای تعویض رله فن پکیج ایران رادیاتور کافیست آن را با یک هویه و قلع کش بیرون کشیده و رله فن جدید را جایگزین نمایید.

بسته شدن دودکش و ارور ای 51

. در فصل سرما، بسیاری از پرنده های، در دودکش های پکیج لانه میگذارند بدلیل گرمای آن . بسته شدن راه لوله دودکش باعث میشود که پرشر دود در حالت قطع قرار بگیرد. در نتیجه پکیج روشن نمیشود و خطای E51 ظاهر میشود. برای رفع این خطا در صورتی که دودکش پکیج مسدود شده باشد باید تمام مسیر دودکش را چک کنید. 

همچنین اگر دودکش پکیج دارای کلاهک H نباشد، باد داخل دودکش میپیچد و پرشر پکیج وصل نمیشود. پس این مسئله را هم چک کنید تا خدایی نکرده دچار سانحه نشوید.

تعمیر پکیج-ایران رادیاتور-نمایندگی ایران رادیاتور-تهرانپارس-نارمک-شرق-فرجام-سراج-دردشت-گلبرگ-رسالت-