آبگرمکن های بدون مخزن که به آبگرمکن های فوری  یا آبگرمکن لحظه ای نیز معروف هستند، آب گرم را فقط در صورت نیاز تامین می کنند. آنها تلفات انرژی آماده به کار مرتبط با آبگرمکن های ذخیره سازی را تولید نمی کنند که می تواند در هزینه صرفه جویی کند. در امداد پکیج شرق اطلاعات اولیه ای در مورد نحوه عملکرد و تعمیر آبگرمکن برقی و، اینکه آیا آبگرمکن بدون مخزن ممکن است برای خانه شما مناسب باشد و معیارهایی که هنگام انتخاب مدل مناسب باید استفاده کنید، خواهید یافت. برای اطلاع از اینکه آیا آبگرمکن بدون مخزن برای شما مناسب است یا خیر، اینفوگرافیک Energy Saver 101: Water Heating را بررسی کنید، و برای پاسخ‌های بیشتر درباره گرمایش آب کارآمد، بحث #AskEnergySaver درباره گرمایش آب را بپرسید

چگونه کار می کنند

تعمیر ابگرمکن برقی

مخزن ذخیره سازی. هنگامی که یک شیر آب گرم باز می شود، آب سرد از طریق یک مبدل حرارتی در واحد جریان می یابد و یک مشعل گاز طبیعی یا یک عنصر الکتریکی آب را گرم می کند. در نتیجه، تعمیرات آبگرمکن های برقی بدون مخزن، منبع ثابتی از آب گرم را ارائه می دهند. نیازی نیست منتظر بمانید تا مخزن ذخیره با آب گرم کافی پر شود. با این حال، خروجی آبگرمکن بدون مخزن سرعت جریان را محدود می کند.
به طور معمول، آبگرمکن های بدون مخزن، آب گرم را با سرعت 2-5 گالن (7.6-15.2 لیتر) در دقیقه فراهم می کنند. آبگرمکن های بدون مخزن گازی نسبت به آبگرمکن های برقی دبی بیشتری تولید می کنند. با این حال، گاهی اوقات حتی بزرگترین مدل گازسوز نیز نمی تواند آب گرم کافی را برای مصارف همزمان و چندگانه در خانه های بزرگ تامین کند. به عنوان مثال، دوش گرفتن و روشن کردن ماشین ظرفشویی به طور همزمان می تواند آبگرمکن بدون مخزن را تا حد خود بکشاند. برای غلبه بر این مشکل می توانید دو یا چند آبگرمکن بدون مخزن نصب کنید. همچنین می‌توانید آبگرمکن‌های جداگانه بدون مخزن را برای وسایلی مانند لباسشویی یا آب ظرفشویی که از آب گرم زیادی در خانه شما استفاده می‌کنند، نصب کنید. با این حال، آبگرمکن های اضافی هزینه بیشتری خواهند داشت و ممکن است ارزش هزینه اضافی را نداشته باشند.
از دیگر کاربردهای آبگرمکن های فوق  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حمام از راه دور یا جکوزی تقویت کننده برای وسایلی مانند ماشین ظرفشویی یا لباسشویی تقویت کننده برای سیستم گرمایش آب خورشیدی.

تعمیر پکیج دیواری،و تعمیر آبگرمکن دیواری،گازی،و برقی

تعمیر آبگرمکن برقی تهرانپارس 

تعمیر آبگرمکن برقی ناذمک 

تعمیر آبگرمکن برقی شرق و شمال تهران 

تعمیر پکیج بوتان نارمک 

تعمیر پکیج بوتان تهرانپارس 

تعمیر آبگرمکن برقی آزمایش اخگر آبسال 

مزایا و معایب ابگرمکن یواری

برای خانه‌هایی که روزانه 41 گالن یا کمتر آب گرم مصرف می‌کنند، آبگرمکن‌های آب مصرفی می‌توانند 24 تا 34 درصد انرژی کمتری نسبت به آبگرمکن‌های مخزن ذخیره‌سازی معمولی داشته باشند. برای خانه هایی که آب گرم زیادی مصرف می کنند - حدود 86 گالن در روز، آنها می توانند 8٪ تا 14٪ بازده انرژی بیشتری داشته باشند. در برخی موارد، اگر در هر خروجی آب گرم یک آبگرمکن نصب کنید، ممکن است بتوانید حتی بیشتر در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.
هزینه اولیه یک آبگرمکن بدون مخزن بیشتر از یک آبگرمکن ذخیره معمولی است، اما آبگرمکن های بدون مخزن معمولاً عمر طولانی تری دارند و هزینه های عملیاتی و انرژی کمتری دارند که می تواند قیمت خرید بالاتر آنها را جبران کند. اکثر آبگرمکن های بدون مخزن عمری بیش از 20 سال دارند. آنها همچنین دارای قطعاتی هستند که به راحتی قابل تعویض هستند که ممکن است عمر آنها را چندین سال افزایش دهد. در مقابل، آبگرمکن های ذخیره سازی 10 تا 15 سال عمر می کنند.
آبگرمکن های بدون مخزن از تلفات گرمای آماده به کار مرتبط با آبگرمکن های ذخیره سازی جلوگیری می کنند. با این حال، اگرچه آبگرمکن های بدون مخزن گازسوز نسبت به آبگرمکن های برقی دارای نرخ جریان بالاتری هستند، اما در صورت داشتن چراغ راهنما می توانند انرژی را هدر دهند. این گاهی اوقات می تواند حذف تلفات انرژی در حالت آماده به کار را در مقایسه با یک آبگرمکن ذخیره سازی جبران کند. در یک آبگرمکن گازی، چراغ راهنما آب مخزن را گرم می کند تا انرژی هدر نرود.
هزینه راه اندازی چراغ راهنما در آبگرمکن بدون مخزن از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. ادبیات سازنده را بررسی کنید تا مشخص کنید چراغ راهنما برای مدل مورد نظر شما چقدر گاز مصرف می کند. به دنبال مدل هایی باشید که به جای چراغ راهنما ایستاده، یک دستگاه جرقه زنی متناوب (IID) دارند. این دستگاه شبیه دستگاه جرقه زنی در برخی از کوره های گاز طبیعی و محدوده آشپزخانه و فر می باشد.

انتخاب آبگرمکن دیواری قبل از خرید آبگرمکن دیواری، باید موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:
اندازه نوع سوخت و در دسترس بودن بهره وری انرژی (ضریب انرژی) هزینه هاتعمیر آبگرمکن و نگهداری نصب و نگهداری صحیح  و تعمیرآبگرمکن مورد نیاز شما می تواند بهره وری انرژی آن را بهینه کندد

تعمیر آبگرمکن برقی آزمایش 

تعمیر ترموسات آبگرمکن برقی 

تعمیر پکیج بوتان نارمک 

تعمیر پکیج ایران رادیاتور ریاضت .